ויזה לארה"ב

ביטול ויזה לארה"ב

דף הבית > ביטול ויזה לארה"ב
ויזה לארצות הברית
המומחים להוצאת ויזה לארצות הברית!
מילוי טפסים והכנה לראיון בשגרירות!
בפיקוח עורכי דין מומחים בהגירה!
ניסיון רב שנים בהוצאת ויזות לחו"ל!
הדרך המהירה ביותר להוצאת ויזה!
ביטול ויזה לארה"ב
בזמן שרוב האנשים מעוניינים בתהליך הוצאת ויזה לארה"ב, חלקם נקלעים לעיתים לנסיבות לא צפויות המחייבות אותם לבקש ביטול לויזה. בנוסף, ישנם מקרים בהם שלטונות ההגירה בארצות הברית מוצאות לנכון לגרש זרים מארה"ב ובכך לבטל את תוקף הויזה המהווה אישור כניסה לגבולותיה.     

ביטול ויזה לארה"ב מצד מבקש הויזה

ביטול הבקשה להוצאת ויזה לארצות הברית היא אפשרות סבירה בהחלט, מאחר ורוב מי שמבקש ויזה לא תמיד יכול לדעת בוודאות שאמנם הנסיעה המתוכננת אכן תצא לפועל. הסיבות לביטול ויזה לארה"ב יכולות להיות רבות – החל ממחלה או נסיבות פתאומיות ולא צפויות הקשורות בבעל הויזה או קרוביו, ועד חוסר תיאום, אי הבנה או מחלוקות עם אדם או גוף שנמצא בארה"ב והווה מלכתחילה את סיבת הנסיעה – למשל בוס, מעסיק, חברה, ארגון, מוסד לימודים או אפילו קרובים שאצלם תכנן לשהות מבקש הויזה. אם ניקח לדוגמה עובד שמוציא ויזה לארה"ב במטרה לעבוד בה, מספיקה סיבה קטנה מאוד כגון עודף עובדים לא צפוי אצל המעסיק או דירה שבה הוא היה אמור לשהות ואיננה זמינה לפתע, כדי לבטל לו את מטרת הנסיעה ולהצדיק בקשה לביטול ויזה לארה"ב. 

העובדה שישנן סיבות ותירוצים רבים לביטול ויזה, רובם מוצדקים מאוד ומחויבי המציאות, ולא תמיד נובעים מרצון או בחירה של המבקש, כרוכים לא אחת בעוגמת נפש גם מצידו . ביטול ויזה לארה"ב כרוך בהוצאות כספיות, או לפחות בהפסד כספיים שהושקעו בתהליך הוצאת הויזה. ביטול ויזה מצד בעל הויזה היא פעולה שלא תמיד יש מה למהר לעשות אותה – רוב הויזות תקפות לזמן ארוך כך שאם מישהו כבר קיבל אישור ויזה אין מניעה שהיא תישאר ברשותו גם אם הנסיעה עצמה לארה"ב התבטלה. הדבר תקף לרוב הסוגים של ויזות לארה"ב אך בעיקר לויזת תייר.  

ביטול ויזה לארה"ב מצד שלטונות ההגירה

ביטול ויזה לארה"ב מצד שלטונות ההגירה של ארצות הברית יכול להתרחש בנסיבות וממניעים שונים ביניהם כאשר מחזיק הויזה נמצא כבר בארה"ב ועובר על זמן השהיה המותר, מה שנקרא overstay .  

בנוסף, כאשר מפרים את מגבלות הויזה, למשל ישראלי שברשותו ויזת תייר לארה"ב המבצע עבודה בארה"ב ללא ויזת עבודה מתאימה, יגורש אם ייתפס, ע"י שלטונות ההגירה ותשלל זכותו לויזה לפרק זמן של כמה שנים בהם לא יוכל להכנס שוב לגבולות ארצות הברית.   

במקרים בהם הביטול נעשה מצד הרשויות, תוקף הויזה מסתיים בו ביום, ולעתים תיאסר על אותו אדם כניסה לארה"ב לתקופה של כמה שנים. ביטול ויזה לארה"ב שנעשה בצורה הזו הוא חוויה מאוד לא נעימה ועל כן מומלץ להימנע ממנה ולהקפיד על כללי הויזה והשהייה המותרת בארצות הברית. בכל מקרה של ביטול ויזה לארה"ב על ידי המבקשים או על ידי הרשויות קיימת אפשרות לבקש ויזה בשנית. יש צורך להמתין את הזמן שבו נאסרה הכניסה לארה"ב (במקרים שבהם הביטול נעשה עקב הפרה של תנאי השהייה, כולל שהיית יתר), אך לאחר תקופה זו ניתן להגיש בקשה לחידוש ויזה לארה"ב. 

ביטול ויזה לישראלים

ביטול ויזה לארה"ב לה נזקקים ישראלים כדי להיכנס לארה"ב הוא צעד שלא נראה באופק, למרות שהיו לא מעט יוזמות בכיוון זה מצד ממשלת ישראל ואפילו הממשל האמריקאי הראה נכונות כלשהי לבטל את הצורך בויזה, עבור ישראלים. כיום ישראלים עדיין זקוקים לויזה המהווה אישור כניסה לארה"ב, בניגוד לאזרחי מדינות רבות שיכולים להיכנס למדינה זו ללא צורך בויזה ונהנים מכניסה חופשית, גם אם מוגבלת בזמן.  

ישראלים בעלי אזרחות זרה יכולים בכניסה לארה"ב להציג את הדרכון הנוסף  ואין להם מלכתחילה צורך בהוצאת ויזה או ביטולה.