רוצים לבקר בארצות הברית לצורך טיול? מתכננים ללמוד באחד ממוסדות הלימוד הנחשבים של המדינה? רוצים לעבוד בה באופן חוקי או אפילו להשקיע בהקמת עסק במקום? השאלה הראשונה שתצטרכו לחפש לה תשובה היא איך מקבלים ויזה לארה"ב. כדי להפוך את המשימה לקלה יותר, אספנו 10 טיפים מתקדמים בדרך לקבלת אשרת כניסה לארה"ב, במהירות ובקלות.

1. מקדימים להירשם

למרות שאפשר לזרז בדרכים שונות את קבלת הויזה, תמיד מומלץ להקדים ולהירשם. תהליך האישור לוקח זמן, במיוחד כאשר שגרירות ארצות הברית עמוסה בפניות דומות. חשוב לזכור – בדרך כלל תהיה הויזה בתוקף למשך שנים רבות, למרות שלא קיימת כיום ויזה לצמיתות (כפי שהיה בעבר). לכן, אפילו אם אין נסיעה קרובה – אפשר להזמין את הויזה, גם לנסיעה עתידית.

2. אפשר להיעזר במומחים

על השאלה איך מקבלים ויזה לארה"ב בצורה המהירה והקלה ביותר ניתן לענות באופן תמציתי – על ידי פניה למומחים. בארץ ניתן למצוא חברות שמספקות שירותי ייעוץ וטיפול בקבלת ויזה ובזכות הניסיון הדרך אל המטרה נעשית קלה ומהירה יותר.

3. בחירת סוג הוויזה המתאים

לא מספיק לפנות לשגרירות ולבקש ויזה לארה"ב. לפני כן חשוב לדעת שיש כמה וכמה סוגים של ויזות, ואת הבקשה צריך להגיש בהתאם למטרת הנסיעה. רוצים ללמוד בארה"ב? תצטרכו ויזת סטודנט. רוצים לעבוד? תצטרכו אשרה שמתאימה לעבודה. אפילו דיפלומטים ואנשי עסקים זקוקים לאשרה, בהתאם לעניין.

4. איך מקבלים ויזה לארה"ב – טפסים מקוונים

כדי לטפל בהקדם ובמהירות בקבלת הויזה אין די בנסיעה לשגרירות האמריקאית. לפני כן, חשוב למלא בהקפדה יתירה את טפסי הבקשה. עדיף לטפל בכך אונליין, וחשוב לשים לב שממלאים את כל הפרטים הנדרשים. מי שיגיש בקשה שאיננה ברורה או איננה מלאה – בקשתו תטופל באיחור ויהיה לבצע תיקונים והבהרות. בסוף מילוי הטפסים יש לבצע חתימה אלקטרונית שמעידה על נכונות הפרטים.

5. למתקשים באנגלית – טפסים מתורגמים

מי שמתקשה במילוי הטפסים באנגלית, מי שהולך לאיבוד כאשר עליו לכתוב באנגלית נכונה וללא שגיאות, יש פתרון. דרך טיפול מהירה וטובה תהיה באמצעות קבלת טפסים מתורגמים. טפסים כאלה מסופקים על ידי חברות שנותנות שירותי סיוע בקבלת ויזה.

6. תשלום אגרת טיפול – עדיף אונליין

גם את התשלום בגין האגרה הנדרשת על ידי האמריקאים לצורך קבלת הויזה ניתן לשלם אונליין. בצורה כזאת לא צריך לטרוח, לגשת לדואר, לעמוד בתור, לבזבז זמן. זה פשוט, נוח ומהיר.

7. אפשרות לטיפול מהיר

במקרים שבהם נדרש טיפול דחוף במיוחד, בשל מצב חירום רפואי, כאשר שנת הלימודים עוד מעט מתחילה ובשל סיבות אחרות, ניתן להגיש בקשה דחופה. בכלל, כאשר נדרש טיפול דחוף, כדאי להתייעץ עם מי שכבר קיבל ויזה בעבר ועדיף – עם חברה המתמחה בנושא.

8. מסמכי בעלות על נכס

לקראת הפגישה בשגרירות כדאי להכין מסמכים שיעזרו לקבל תשובה מהירה וחיובית. מי שיש ברשותו מסמכי בעלות על נכסים בארץ משפר את סיכויו לקבל את הויזה המיוחלת.

9. מסמכים על מקום עבודה או משלוח יד

גם כאשר מבקש הויזה הינו בעל עסק או משלוח יד קבוע בארץ, הטיפול בקבלת הויזה מהיר יותר. מילאתם כבר טפסים להוצאת ויזה לארה"ב? כדאי להכין תלושי משכורת או אישור על הכנסות מרואה החשבון.

10. הכנה לריאיון בשגרירות

אף תהליך בקשת ויזה לארה"ב לא יהיה שלם בלי ריאיון בשגרירות. לפני שמגיעים, מומלץ לעבור הכנה מקדימה בחברה שמסייעת להנפיק ויזה בצורה מהירה ונוחה.

[thrive_leads id='3443']