אזרחים ישראליים שמעוניינים לבקר בארצות הברית מחויבים, כידוע, להפיק אשרת כניסה למדינה. אשרת כניסה, הלא היא ויזה לארצות הברית, חייבים להוציא כמעט כל הישראלים שמעוניינים לבקר במדינה זו – לרבות סטודנטים שהתקבלו ללימודים, עובדים או מנהלים שאמורים לעבור לגור בארה"ב, תיירים שרוצים להגיע לטיול ואפילו חולים שזקוקים לטיפול רפואי. בדרך כלל, ישראלים שרוצים לבקר בארצות הברית מגישים את הבקשה בעודם מתגוררים בארץ. עם זאת, יש גם מקרים אחרים, שבהם מעוניינים בתהליך אחר – של הוצאת ויזה לארה"ב מחוץ לישראל.

הוצאת ויזה לארה"ב מחוץ לישראל – האם זה אפשרי

כאשר רוצים לקבל אשרת כניסה לארצות הברית, יש לעבור פרוצדורה מקובלת שבסופה מקבלים ויזה ארה"ב. על מנת לבצע את התהליך הזה יש לעבור מספר שלבים שמתחילים באתר האינטרנט של השגרירות האמריקאית ומסתיימים בריאיון בשגרירות. תהליך של הוצאת ויזה לארה"ב מחוץ לישראל לא מאוד מקובל ולא נפוץ. עם זאת, בהחלט לא ניתן לשלול זאת באופן מוחלט. מכיוון שכאמור יש צורך להתחיל בתהליך באמצעות אתר האינטרנט ויש גם צורך לבצע באמצעותו תשלום של אגרה, ניתן להתחיל בתהליך זה מכל מקום בעולם. במידה ומדובר במקרה מיוחד, ניתן לפנות לקבלת מידע לשגרירויות ארצות הברית במדינות אחרות ברחבי העולם או לפנות לחברות שמסייעות לעניין זה באופן פרטי ובליווי עורכי דין.

ויזה מחו"ל לאזרחים זרים

מקרה מיוחד ופשוט יחסית, שמתאים לכל מי שרוצה אשרת כניסה לאמריקה ונמצא ברגע זה לא בישראל אלא במדינה אחרת, מתרחש כאשר מדובר בבעלי אזרחויות זרות. ישראלים לא מעטים הינם בעלי אזרחות זרה בנוסף להיותם בעלי אזרחות ישראלית. בעלי אזרחויות כפולות יכולים לפעול לצורך השגת ויזה ללא קושי גם בארץ שאת הדרכון שלה הם מחזיקים.

כדאי לדעת שעבור אזרחי מדינות מסוימות ניתן אישור מהיר לכניסה לארצות הברית ולעיתים אפילו אין צורך באשרה כזאת כלל. משום כך, כדאי מאוד להתעדכן בתנאים (שעשויים להשתנות) מבחינת החוק האמריקאי בהקשר של צורך או אי צורך בויזה לבעלי דרכונים שונים.

הוכחת זיקה לישראל

עשוי בהחלט להיווצר מצב שבו הוצאת ויזה לארה"ב מחוץ לישראל נדרשת כאשר מגיש הבקשה נמצא בחו"ל והוא מתמודד עם תנאים מיוחדים, מצב חירום על רקע רפואי, משפחתי או אחר. במידה והמצב הוא כזה, ניתן בהחלט לבדוק מה ניתן לעשות בעניין באמצעות פניה לשגרירות האמריקאית המקומית ולעיתים בשילוב התערבות של השגרירות הישראלית או הקונסוליה המקומית. מכיוון שלא מדובר בהליך רגיל ופורמלי, לא ניתן להבטיח הצלחה או להתחייב על זמן טיפול בבקשה כזאת. מבחינת האמריקאים, הדבר החשוב ביותר הוא שכל בקשה לקבלת אשרה תגובה בהוכחות מספקות לכך שהמבקש לא מתכנן להגר למדינה או לעבוד בה באופן בלתי חוקי.

עבור ישראלים שרובם הגדול מגיש בקשה לויזת תייר, עולה הצורך להוכיח שמדובר באזרח הקשור לישראל, אזרח שבישראל מצוי ביתו, מקום עבודתו, קרוביו. במידה וישראלי נמצא בחו"ל והוא מבקש לסיים הליך של הוצאת ויזה לארה"ב, יהיה עליו להוכיח כל זאת באמצעות מסמכים מתאימים ובאמצעות ריאיון בשגרירות האמריקאית. במידה והוכחות מספקות יינתנו לשביעות רצונם של שגריר, קונסול אמריקאי או נציג מטעמם – אשרת כניסה תינתן גם לשוהים באותה העת מעבר לים.

כאשר מדובר בקבלת אשרת כניסה לארצות הברית עבור עובד נדרש או עבור מי שיש בידו המלצה של מעסיק, הדבר עשוי להתאפשר במקרים מסוימים גם כאשר פועלים מעבר לים. עם זאת, נסכם ונאמר שהדרך הפשוטה ביותר לכל הנוגעים בדבר היא כאשר הדבר נעשה מישראל, בתיאום עם השגרירות האמריקאית הממוקמת בתל אביב.

[thrive_leads id='3443']