מדי שנה מבקשים עשרות אלפי ישראלים ויזה לארצות הברית. הסיבה העיקרית היא רצון לטייל בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות המשתרעת בין האוקיינוס השקט לאוקיינוס האטלנטי ומציעה כמה מהאתרים המתוירים ביותר בעולם, מהסנטרל פארק דרך הגרנד קניון ודיסניוורלד ולאס וגאס וכלה בגשר הזהב שבסן פרנסיסקו. סיבות נוספות הן ביקורי משפחה (שגם עבורם נדרשת ויזת תייר), פעילות עסקית (שעבורה ישנם סוגים שונים של ויזות לארה"ב, בהתאם לאופי הפעילות), עבודה במדינה שמבטיחה שמי שמצליח בה ובפרט בניו יורק יצליח בכל מקום וגם קבלה ללימודים אקדמיים באוניברסיטה או מכללה מהמובילות בעולם היא סיבה טובה להגיע לארה"ב (וכמובן מחייבת ויזת לימודים בארה"ב). רשויות ההגירה האמריקאיות אינן מקלות על הבאים בשערי ארה"ב, גם אם את פני המגיעים מקבל פסל החירות ועליו השורות "הב לי את בניך היגעים, העניים… שלח אותם אליי, חסרי הבית וסחופי הסער…" – ובאופן כללי מומלץ להגיש בקשה לוויזה זמן רב לפני נסיעה מתוכננת.

אבל החיים – כפי שצוטט אינספור פעמים ג'ון לנון – הם מה שקורה לנו כשאנחנו מתכננים תוכניות אחרות, וישנם מקרים בהם אנחנו חייבים לקבל את היתר הכניסה לארה"ב בדחיפות.

עבור מקרים אלה, שבהם אנחנו מבקשים בדחיפות ויזה לארה"ב מסלול מהיר הוא הפתרון.

באילו מקרים של הוצאת ויזה לארה"ב מסלול מהיר פתוח עבורנו?

לא בכל מקרה ניתן להגיש בקשה לקבלת ויזה דחופה לארה"ב.

המקרים שבהם בקשה שכזו עשויה להתקבל הם:

– חתונה של קרובי משפחה מדרגה ראשונה אשר נערכת בארה"ב

– להבדיל, קרובי משפחה מדרגה ראשונה שגרים בארה"ב וסובלים ממחלה חמורה או נמצאים על ערש דווי.

– מצבי חירום רפואיים המחייבים טיפול רפואי בארה"ב (של מבקש הוויזה)

– נסיעה עסקית שהפכה דחופה עקב נסיבות מיוחדות

– השתתפות בכנס מקצועי שאושרה ברגע האחרון

– קבלה ללימודים בדקה ה-90

נסיבות משפחתיות

במקרים שבהם מתוכננת נסיעה משפחתית דחופה לארה"ב, הקפידו לבקש ויזה עבור כל בני המשפחה, מגיל אפס – הוצאת ויזה לארצות הברית לתינוק מתבצעת במסגרת בקשת ויזה להורים.

כיצד מתבצע התהליך?

במקרים שבהם עבור בקשת ויזה לארה"ב מסלול מהיר אפשרי, התהליך מתחיל באופן דומה להגשת בקשה רגילה. בעיקר יש למלא טפסים להוצאת ויזה לארה"ב – ובפרט טופס מקוון שנקרא DS160. הקפידו למלא את הטופס באופן מדויק ומפורט על-מנת לא לעכב את התהליך.

השלב הבא הוא תשלום אגרה, בהתאם לסוג הוויזה המבוקשת, ואז תוכלו לקבוע תור במערכת הממוחשבת של השגרירות האמריקאית. בשלב זה עדיין לא מובטח לכם תור דחוף לראיון שרק לאחריו מקבלים ויזה, אבל אחרי שקבעתם תור (גם אם במועד מאוחר יחסית) תוכלו להיכנס לאתר שדרכו מתבצע כל התהליך ולבחור ב"בקשה להקדמה". עם הבקשה עליכם לשלוח מסמכים רלוונטיים, וזאת לכתובת הדוא"ל [email protected] – בקשה מוצדקת תיענה בהקדמת התור ואתם תקבלו על כך הודעה. חשוב להדגיש כי היענות לבקשה להקדמת התור אינה מעידה בהכרח גם על היענות לבקשה לוויזה עצמה, וההחלטה על כך תתקבל רק לאחר הראיון בשגרירות שברחוב הירקון בת"א.

המלצה נוספת

בכל מקרה שבו נדרשת ויזה לארהב טיפים שימושיים מצד אנשי מקצוע מנוסים עשויים לשפר משמעותית את הסיכוי שלכם לקבל את הוויזה המיוחלת, ובפרט כך הדבר כשאתם זקוקים לקיצור תהליכים. למעשה במקרים רבים קבלת ייעוץ מקצועי היא ההבדל בין הגעה לארה"ב במועד הרצוי מבחינתכם לבין עוגמת נפש.

[thrive_leads id='3443']