כאשר רוצים לצאת לארצות הברית, לטיול, לנסיעת עסקים, לצורך ביקור משפחתי או לצרכים אחרים, צריך בדרך כלל להגיש בקשה לויזה. קבלת ויזה לארצות הברית מצריכה הגשת בקשה מתאימה, תשלום של אגרה וכן גם קבלת זימון לריאיון שמתבצע בשגרירות האמריקאית. המצב שונה, במקרים מסוימים, כאשר מגיש הבקשה הינו בעל אזרחות נוספת על זאת הישראלית.

כאשר מדובר בבעלי אזרחות של מדינה אירופאית, עימה יש לארצות הברית הסכמים, ישנו הליך מיוחד שמאפשר כניסה לארצות הברית לצרכים ולמטרות שונות. משום כך, חשוב להכיר היטב את הייחוד של קבלת ויזה לארצות הברית לבעלי דרכון אירופאי.

ויזה לארצות הברית לבעלי דרכון אירופאי – הקלה משמעותית

מי שמתכנן בקרוב הוצאת ויזה לארצות הברית ויש ברשותו דרכון אירופאי יכול להיכנס אליה בהליך מהיר וקל יותר. הדבר נכון במיוחד עבור מי שמתכנן לטייל בארצות הברית לתקופה קצרה או למי שאיננו מתכנן להגר או לעבוד בה לאורך זמן.

קבלת ויזה לארצות הברית לבעלי דרכון אירופאי קלה יותר לא רק משום שהיא נשענת על הסכמים בין ארצות הברית לבין מדינות האיחוד. מבחינת האמריקאים, לישראלים שאינם בעלי דרכון זר יש רקע "בעייתי" לעיתים בהקשר של ניסיונות הגירה בלתי חוקיים או רצון לעבוד בלי לשלם מס או לדווח על העסקת עובדים. משום כך, גם אם זה לא תמיד מן הצדק, מי שיש ברשותו גם דרכון ישראלי וגם דרכון אירופאי בהחלט נהנה מהקלה משמעותית בבואו לקבל אישור כניסה לארה"ב.

תיירים לשלושה חודשים

לא תמיד ולא בכל מצב קל יותר לקבל ויזה לארצות הברית לבעלי דרכון אירופאי. עם זאת, במידה והנסיעה המתוכננת אמורה להיות נסיעת תיירות רגילה, כאשר לא מתוכנן טיול ארוך במיוחד מחוף לחוף או כאשר לא מדובר בנסיעת עסקים ארוכה – יש בהחלט משמעות לשימוש בדרכון האירופי הזר. מבחינת האמריקאים, הרבה יותר קל ופשוט לאשר לאזרח אירופאי להיכנס לארצות הברית לתקופה של עד שלושה חודשים, משום שמבחינתם לא מדובר ככל הנראה במי שרוצה להגר או לעבוד באופן בלתי חוקי.

בקשת כניסה מספיקה

לא רק עבור תיירים שיוצאים לארצות הברית לתקופה קצרה כדאי להגיש בקשת כניסה לארצות הברית על סמך דרכון אירופאי. גם כאשר מטרת הנסיעה היא לצורך עסקים ואפילו כאשר מדובר בנסיעה לצורך עבודה לתקופה קצרה – יש בכך תועלת משמעותית.

נדגיש ונאמר שעצם קיומו של דרכון אירופאי אין משמעותו אפשרות לכניסה חופשית לארצות הברית. גם אזרחים אירופאים נדרשים להגיש בקשה תוך פניה לשגרירות האמריקאית. עם זאת, מדובר בבקשה פשוטה יותר מבחינה פרוצדורלית וביורוקרטית ולמעשה לא מדובר בויזה במובן המקובל. למעשה, מדובר בקבלת היתר כניסה. זהו מהלך שלא מצריך ראיון בדומה לקבלת ויזה במסלול המוכר והסיכוי לקבל דחייה של בקשת הכניסה נמוך יחסית.

בשהות ארוכה נדרשת ויזה

אי אפשר לדבר על קבלת ויזה לאזרחים בעלי דרכון אירופאי בלי לומר שישנם מקרים שבהם צריכים לעבור בדרך המקובלת, המוכרת עבור אזרחים ישראלים חסרי דרכון זר. אם אתם בעלי דרכון של אחת ממדינות אירופה וגם דרכון ישראלי, אם אתם מתעניינים בשאלות כגון ויזה לארה"ב מחיר או תקופת זמן לקבלת תשובה, כדאי שתדעו היבט חשוב. כאשר הכוונה היא לשהות בארצות הברית זמן ממושך יחסית, כאשר מתכוונים לעבוד, לטייל או לגור באופן חוקי למשך תקופה ארוכה, עובדת קיומו של הדרכון הזר הופכת לפחות משמעותית. במקרים הללו, צריך לקחת בחשבון לא רק הגשת בקשה רגילה לויזה אלא גם תקופת טיפול ממושכת יותר וכן גם הזמנה לריאיון בשגרירות האמריקאית בישראל (בהנחה שמדובר במי שחייו השוטפים מתנהלים בארץ ולא באירופה).

[thrive_leads id='3443']