ויזה היא אשרה המאפשרת כניסה לארה"ב למטרות שונות והיא תקפה לפרק זמן מוגבל. חידוש ויזה לארה"ב נדרש כאשר פג תוקפה של הויזה הקיימת.

הויזה היא למעשה אישור מיוחד המונפק בתוך הדרכון שלכם. באשרה מופיעה תמונתכם וכלל הפרטים העדכניים לגבי הויזה – אורכה, מתי פג תוקפה, מתי הונפקה, מה היא מותירה לכם לעשות מבחינה חוקית בתוך ארה"ב ועוד. בכתבה הבאה תמצאו את כל המידע על תהליך חידוש הויזה לארה"ב.

תהליך חידוש ויזה לארה"ב

תהליך חידוש ויזה לארצות הברית הוא למעשה תהליך של הנפקת ויזה חדשה. הויזה אינה מונפקת באופן אוטומטי ברגע שפג תוקפה של הויזה הישנה ולכן אין מדובר בחידוש אלא בהוצאה של ויזה חדשה לחלוטין. שלטונות ההגירה האמריקאים יכולים להחליט שלא לחדש לכם את הויזה הישנה, כלומר אין זה מובן מאליו שאם הייתה לכם ויזה אחת, היא תחודש בוודאות.

ויזה בדרכון שפג תוקף

לעיתים ויזה ניתנת לתקופה שאורכה עולה על תקופת התוקף של הדרכון שברשותכם. במידה ויש לכם ויזה לארה"ב בדרכון שפג תוקף, תיאלצו להנפיק דרכון חדש במשרד הפנים. יחד עם זאת, עליכם לשמור את הדרכון הישן ובו הויזה שעדיין תקפה. כך שאם מתוכננת נסיעה לארה"ב, אתם נדרשים להגיע הן עם הדרכון הישן בו הויזה שלכם והן עם הדרכון החדש שהנפקתם במשרד הפנים. השגרירות האמריקאית איננה מחייבת הנפקת ויזה חדשה בהתאם לדרכון החדש. חשוב לציין כי השימוש באותה ויזה אשר בדרכון הישן, תקף כל עוד הדרכון החדש הונפק גם הוא כאן, בישראל.

ויזה בדרכון שאבד/הושחת/נגנב

ויזה לארה"ב אינה תקפה עוד במידה והיא נמצאת בדרכון שהושחת (דרכון תקף או דרכון פג תוקף שנגזר או נחתך לשניים בעת הנפקת הדרכון החדש במשרד הפנים). כלומר, תיאלצו להנפיק ויזה חדשה בדרכון החדש. חשוב לציין כי על אף שתוקפה של הויזה שהושחתה עדיין לא פג, אין זה אומר בהכרח כי השגרירות תאשר לכם את הויזה החדשה.

במידה והדרכון אבד או נגנב, ואין בכוונתכם לנסות ולהוציא ויזה חדשה, תידרשו למלא טופס מיוחד בו תדווחו על גניבה או אובדן הדרכון והויזה. את הטופס יש להחתים במשטרה ולשלוח לשגרירות. השגרירות תדאג להנפיק ויזה חדשה רק לאזרח ישראלי שמילא את הטופס, החתימו במעמד המשטרה והגישו לשגרירות באופן ידני.

במידה והדרכון אבד או נגנב ובכוונתכם להוציא ממילא בקשה חדשה לויזה, יש לנהוג כפי שנדרש בתהליך רגיל בבקשה לוויזה.

ויזה שניתנה לזמן בלתי מוגבל – "Indefinite"

בעבר הייתה מנפיקה השגרירות האמריקאית לאזרחים ישראלים ויזה "לכל החיים". כלומר, ויזה ללא הגבלת זמן שגם תקפה בכל חידוש דרכון. יחד עם זאת, בשני העשורים האחרונים השתנתה רבות מדיניות ההגירה בארה"ב, בעיקר בעקבות האירוע המכונן של 9/11, והוחלט לבטל את ויזת ה – "Indefinite" באופן רטרו-אקטיבי. כל מי שבעבר הונפקה לו ויזה מסוג זה, נדרש כיום להוציא ויזה חדשה בהליך רגיל של הנפקת ויזה לארה"ב.

טפסים לחידוש הויזה

ישנם שני טפסים עיקריים הרלוונטיים לתהליך חידוש ויזה לארה"ב. את שני הטפסים תיאלצו למלא בהתאם לכל אחד מהמקרים של חידוש הויזה ולהגישם לשגרירות בעת הראיון.

חידוש ויזה בארה"ב – הארכת אשרת השהייה

הנכם רשאים לטוס לארה"ב כל עוד הויזה שלכם בתוקף ולשהות בארה"ב למשך התקופה שהקציב לכם פקיד ההגירה בכניסה לארצות הברית. במידה ואתם שוהים בארה"ב ופג תוקפה של אשרת השהייה שלכם, זוהי למעשה עבירה פלילית. ניתן להגיש בקשה להאריך את זמן השהייה דרך רשויות ההגירה בארה"ב. מומלץ להסדיר את הבקשה זמן מה מראש ולא לחכות לסיום אשרת השהייה.

[thrive_leads id='3443']