על מנת להיכנס לארצות הברית לא מספיק להיות מצוידים בדרכון תקף. שלטונות ארצות הברית לא מאשרים כניסה של אדם למדינה בלי שיקבל לפני כן אישור כניסה. עבור אזרחים ממדינות מסוימות, ישראלים למשל, לא מספיק להגיש בקשה לאישור כניסה שכן צריך לקבל אשרה מתאימה המכונה ויזה. בקשת ויזה לארה"ב מחייבת לעבור תהליך בירוקרטי של מילוי טפסים, אך בניגוד לאישור כניסה רגיל, יש צורך ביותר מכך. מלבד מילוי טפסים להוצאת ויזה לארה"ב יש צורך גם בהצגה של מסמכים שונים וכן מעבר של ריאיון בשגרירות האמריקאית. בסקירה נוכחית נתמקד בעיקר בשלב הראשוני של הגשת הבקשה – בכל הקשור לטפסים.

טפסים להוצאת ויזה לארה"ב – אונליין

כדי לקבל טפסים להוצאת ויזה לארה"ב לא חייבים להגיע לשגרירות עצמה. לשם יש צורך להגיע רק בשלב מאוחר יותר, לצורך הריאיון. בשלב הראשוני, כל מה שנחוץ זה מחשב עם חיבור לאינטרנט. הגשת בקשה לקבלת ויזה לארהב נעשית כיום אונליין, ולא צריך לצורך כך אפילו לצאת מהבית.

חשוב להדגיש שעצם העובדה שמדובר בטפסים שממלאים אונליין לא רומזת על כך שהתהליך יכול להתבצע בקלות ראש. בשגרירות מתייחסים לטפסים הללו ברצינות רבה, בודקים אותם בשבע עיניים ולא מוותרים במקרה של תשובות לא ברורות, לא מלאות או כאשר ישנם נתונים חסרים. מי שלא ישים לב לכל ההוראות, מי שלא ימלא את הכל לפי ההנחיות, עשוי במקרה הטוב לעכב את כניסתו לארה"ב ובמקרה הפחות טוב – לקבל סירוב מוחלט לקבלת הויזה.

הטפסים באנגלית

לא רק שיש למלא טפסים להוצאת ויזה לארה"ב בצורה ממוחשבת, אלא שיש לעשות זאת בשפה האנגלית בלבד. עבור האמריקאים, אין יוצא מהכלל ואין הנחות בעניין זה. עובדה זו מחייבת את כל הממלא את הטפסים לנהוג בתשומת לב מיוחדת. לרוב, ישראלים הממלאים את הטפסים הללו אינם רגילים למלא טפסים ואישורים בשפה שאיננה עברית. אם נוסיף לכך את הגישה הלא תמיד בריאה של "יהיה בסדר" עשויים לגלות בסופו של דבר שהויזה מאוד מתעכבת. למרבה המזל, גם למי שמתקשה באנגלית וגם למי שלא מרגיש בנוח עם כל הטפסים הבירוקרטיים הללו, יש פתרון.

בעבר, היו כאלה שנגשו באופן פרטי למתרגם מקצועי על מנת שיתרגם עבורם טפסים לויזה לארה"ב. כיום, יש חברות מקצועיות שעוסקות בכך ואשר מסייעות בהיבטים נוספים הקשורים לקבלת הויזה. בחברות הללו יש נוסחים של הטפסים בעברית והן גם מספקות שירות של מילוי טפסי הבקשה אונליין, על סמך הפרטים שמסר הלקוח בטפסים המתורגמים. בחברות הללו יש כמובן מומחיות במילוי כל השדות הדרושים והן יכולות לסייע בהסברים כאשר הללו נדרשים. יתר על כן, מי שמעוניין יכול בהחלט להיעזר גם בשירות של הכנה לקראת הריאיון בשגרירות.

טפסי בקשה וסוג הנסיעה

לא ניתן לסיים סקירה זו בלא להתייחס לנקודה מהותית נוספת הקשורה בקבלת ויזה. ויזת כניסה לארצות הברית איננה אחידה לכל אחד ואחד. אשרת הכניסה מחולקת לקריטריונים שונים ויש להתייחס לכך במקומות המתאימים גם בטפסים שאותם ממלאים. אמנם מרבית היוצאים לארצות הברית מתכננים נסיעה לטיול או ביקור כללי, אבל יש גם כאלה שמטרתם אחרת ויש לציין אותה על מנת לקבל את הויזה המתאימה. לרוב, יש צורך גם לגבות את הבקשה באישורים מתאימים.

אנשים היוצאים לכינוס מקצועי, למשל, צריכים ויזה שונה מאלה שיוצאים לצורך קבלת טיפול רפואי. אלה שמבקשים לבצע השקעות באמריקה זקוקים לויזה שונה לעומת זו שזקוק לה סטודנט שהתקבל ללימודים. גם בעניין זה, טעות משמעה עיכובים מיותרים ולא נעימים. דיוק הוא הדרך לעשות זאת נכון.

[thrive_leads id='3443']