הבירוקרטיה בתהליך הבקשה להוצאת ויזה לארה"ב עשויה להיות מבהילה ומבלבלת. תהליך הבקשה לויזה מלווה במילוי טפסים רבים, רובם באנגלית. מכיוון שמרבית האינטראקציה עם השגרירות האמריקאית נעשית דרך טפסים אלו, משקלם חשוב עוד יותר בהגדלת הסיכויים לקבלת הויזה. בכתבה הבאה, כל המידע הדרוש לגבי טפסים לויזה לארה"ב והשימוש בהם בעת תהליך הגשת הבקשה.

סוגי טפסים להוצאת ויזה לארה"ב

למעשה, כל בעל דרכון ישראלי המבקש להכנס לתחומי ארצות הברית, חייב בויזה. יוצאים מן הכלל הם בעלי דרכון זר של אחת המדינות המשתתפות בתוכנית הפטור מויזה, אשר רשאים לשהות בארה"ב למטרת תיירות בלבד, לתקופה של עד שלושה חודשים. בעלי דרכון ישראלי המעוניינים להכנס לארה"ב למטרת טיול, וכל מי שמעוניין להכנס לארה"ב לכל מטרה אחרת (בעלי דרכון זר ודרכונים ישראלים בלי יוצאי מן הכלל) חייבים למלא טפסים להוצאת ויזה לארה"ב, בהתאם לסוג הויזה המבוקשת.

טופס ויזה לארה"ב DS-160

טופס הבקשה הבסיסי של כל בקשת ויזה, שהיא אינה למטרת הגירה לארה"ב. בין אם מדובר בויזת עבודה, סטודנט, תייר, עסקים וכו', בכל בקשת ויזה יש למלא טופס DS160. מדובר באחד הטפסים החשובים והקריטיים ביותר בהחלטה אם לאשר את הויזה. כל מילוי שגוי או לא מספק של הטופס עלול לפסול אותו או במקרה גרוע יותר, את תהליך הבקשה כולו.

טופס I-20 לויזת סטודנט

טופס מיוחד לויזת סטודנט הנקרא I-20, הינו טופס מיוחד אותו יש להחתים על ידי מוסד הלימודים בו הנכם עתידים ללמוד. ללא טופס זה לא תטופל הבקשה לוויזה. כמובן שיש גם למלא את טופס הבקשה הרגיל DS160.

טפסים לויזת עבודה

טפסים לויזת עבודה משתנים בהתאם לסוג העבודה וההכשרה שלכם. לכל בקשה של ויזת עבודה ישנם מספר טפסים אותם תתבקשו למלא.

טפסים לילדים

בנוסף לטופס הבקשה הרשמי DS160, יש לצרף מכתב הסכמה מפורש של ההורים בו הם מאשרים את נסיעת הילד לארה"ב. מכתב זה רלוונטי לכל ילד מתחת לגיל 14.

טופס לדרכונים זרים

בעלי דרכונים זרים שהם תושבי קבע בישראל נדרשים למלא טופס מיוחד בעת הגשת הבקשה. מלבד טופס זה, חשוב לציין כי הליך הבקשה של בעלי דרכונים זרים, זהה לתהליך בקשה רגיל של בעלי דרכון ישראלי. חשוב להוסיף כי אין מדובר בבעלי דרכונים של אחת המדינות שמשתתפות בתוכנית הפטור מויזה.

מילוי טפסים לויזה לארה"ב בעברית

טופס ויזה לארה"ב DS160 כתוב בשפה האנגלית ויש למלאו באנגלית בלבד. השגרירות לא מקלה ראש בטפסים שלא מולאו כראוי. שגיאות כתיב בטופס, מידע שגוי, פרטים חסרים וכדומה, עלולים להכשיל את הבקשה לויזה ולמתן סירוב. אנו בחברת איזי ויזה מעוניינים להבטיח ללקוחתינו את מירב הסיכויים ולסייע בהגשת הבקשה בקלות, בנוחות ובמהירות. לשם כך, הכנו שאלון מסודר, פשוט נוח וידידותי למשתמש בשפה העברית, עם הנחיות למילוי הפרטים וליווי מקצועי לאורך כל הדרך. דרכנו תוכלו למלא טפסים להוצאת ויזה לארצות הברית בעברית, שיתנו לנו את המידע הדרוש להגשת הבקשה עבורכם, לקביעת הראיון ולטיפול מלא ויסודי בהוצאת הויזה.

טופס אישור

טופס אישור בעת הגשת בקשה לויזה הוא למעשה טופס בעל קוד אישי שמתקבל לאחר מילוי טופס DS-160. בכדי להתקבל לראיון בשגרירות ולהמשיך בתהליך הבקשה לויזה אתם נדרשים להציג את טופס זה ולהביאו לראיון בשגרירות.

טפסים חשובים שכדאי להכין

מלבד כל הטפסים לויזה לארה"ב שהזכרנו, מומלץ להצטייד בכל טופס שמעיד על הקשר החזק שלכם לארץ ועל כך שאינכם מתכוונים להגר באופן לא חוקי לארצות הברית. טפסים כגון – תלושי שכר, תשלומי משכנתא, תלושי בעלות על רכב, נדל"ן או כל קניין כלשהו, תעודות נישואין, תעודות לידה של ילדים בארץ, אישורי לימודים ועוד.

[thrive_leads id='3443']