שגרירות ארה"ב בישראל שוכנת בת"א והיא הגוף המטפל בכלל האינטרסים של ארה"ב במדינת ישראל. לשגרירות חלק חשוב ביחסים הדיפלומטיים שלנו עם ארצות הברית. השגרירות האמריקאית בת"א מופקדת על שטחי מדינת ישראל בתוך תחומי הקו הירוק, ואילו על שטחי יהודה ושומרון וירושלים רבתי מופקדת הקונסוליה האמריקאית בירושלים.

שגרירות ארה"ב בישראל

בין כל שתי מדינות, המקיימות יחסיים מדיניים, עסקיים וחברתיים תקינים, נהוג לבצע חילופי שגרירים ולהקים נציגויות מטעם כל מדינה, בתוך השטח של בת בריתה. ארצות הברית ידועה בתור חברה נאמנה של מדינת ישראל, היחסים הדיפלומטיים בין ישראל וארה"ב מיוחדים וקרובים מאוד, והם באים לידי ביטוי בתחומים רבים – עסקים, צבא, ביטחון, תרבות, מסחר ועוד.

שירותים קונסולריים

שגרירות ארצות הברית מעניקה שירותים ונותנת מענה לצרכים של אזרחיה המתגוררים או שוהים בארץ, וכן בוחנת בקשות לויזות שהייה בארצות הברית, ומטפלת בהנפקתן. מלבד לשגרירות בת"א ולקונסוליה האמריקאית בירושלים, מפעילה השגרירות נציג קונסולרי בחיפה.

ויזות לארה"ב

אחד השירותים החשובים של שגרירות ארה"ב והקונסוליה האמריקאית הוא הענקת ויזות מסוגים שונים לאזרחי ישראל הנוסעים לארה"ב. השגרירות למעשה היא הגוף דרכו מתנהל כל תהליך קבלת הויזה, החל מהגשת הבקשה ועד לראיונות הסופיים ולחותמת שעל הדרכון.

כעקרון, כל סוג ויזה לארה"ב מיועד לצורך ספציפי וייחודי כדוגמת מעבר, שהייה קבועה, תייר, עסקים (ביקור), צוות אויר, ויזת עבודה וכיוצ"ב. מלבד סוגי הויזות המיועדות לביקור ישנן ויזות למטרת הגירה (גרין-קארד) המיועדות לאלו המתכננים לשהות דרך קבע בארה"ב. אשרה זו מונפקת בכמות מוגבלת אחת לשנה.

יחידת ההגירה של שגרירות ארצות הברית ממוקמת בתל אביב ובה ניתן להוציא ויזת הגירה. מוסד זה מספק מידע מלא על החוקים, ההסדרים והמדיניות של ארה"ב בהקשר השתתפות בהגרלת גרין-קארד. שגרירות ארה"ב בתל אביב עוזרת בהוצאת ויזות על בסיס נישואין ועבודה. בנוסף לכך, בעלי גרין קארד אשר איבדו את דרכונם יפנו ליחידה לקבלת עזרה.

כאשר מזכירים את שגרירות ארה"ב בישראל בהקשר לקבלת ויזה לארה"ב, יש צורך לציין את החובה בקביעת ראיון אישי עם נציג הקונסוליה, ובמילוי טפסי בקשה לויזה לארצות הברית לפני ההגעה לשגרירות לצורך הראיון.

שירותים לאזרחים אמריקאים

שגרירות ארצות הברית מסייעת ודואגת לאזרחים אמריקאים השוהים בישראל מסיבות שונות, ממש כפי שפועלות כל השגרירויות הישראליות במדינות זרות אחרות. בין השירותים – רישום לידה מחוץ לארצות הברית, שירותי חידוש דרכון או הנפקת דרכון חדש, שירותים לביטוח הלאומי האמריקאי, הצבעה בבחירות האמריקאיות, שירות להנפקה ואימות של מסמכים אמריקאים כגון – תעודות לידה, תעודות לימודים, תעודות פטירה, גירושין ועוד, מתן הטבות – בתחומי הביטוח לאומי, רפואה וכן שירותים והטבות לאוכלוסית גיל הזהב, שירותי קונסולריה יחודיים – מתן מענה במקרה שישנם אזרחים פצועים, שבויים או במקרה פטירה.

מי הוא השגריר האמריקאי לישראל?

השגריר הוא דוד פרידמן.

מה הן שעות הפתיחה לשגרירות ומה הכתובת? (שלוחת תל אביב)

כתובת: הירקון 71, תל אביב יפו
שעות פתיחה:
יום ראשון סגור
יום שני 8:00–11:00
יום שלישי 8:00–11:00
יום רביעי 8:00–11:00
יום חמישי 8:00–11:00
יום שישי 8:00–11:00
יום שבת סגור

טלפון: 03-519-7575

מה הן שעות הפתיחה של שגרירות ארה"ב בירושלים? ומה הכתובת שלה?

כתובת: דוד פלוסר 14, ירושלים
שעות פתיחה:
יום ראשון סגור
יום שני 8:00–17:00
יום שלישי 8:00–17:00
יום רביעי 8:00–17:00
יום חמישי 8:00–17:00
יום שישי 8:00–17:00
יום שבת סגור
טלפון: 02-630-4000
שגריר: דייוויד פרידמן