ארצות הברית נחשבת ליעד מועדף ונחשק בעיני אנשים מכל העולם ובהם, כמובן, גם ישראלים. בעוד שישנן מדינות שלאזרחים שלהם מותר להגיע לארצות הברית גם בלי לאחוז בידם אשרה המכונה ויזה, כאשר מדובר בישראלים – המצב שונה בתכלית. כל ישראלי, למעט כאלה שיש להם אזרחות זרה של מדינות מסוימות, צריך להגיש בקשה לקבלת ויזה ארה"ב. בהמשך לאותה בקשה יהיה צורך למלא פרטים רבים ולענות על שאלות במסמכי בקשה (ניתן להגיש באינטרנט). בנוסף, יהיה צורך להכין מסמכים שיוכיחו שמגיש הבקשה יכול לממן את נסיעתו הלוך וחזור וכן שהוא אינו מתכוון להישאר בארצות הברית למשך תקופת זמן ארוכה.

שאלה מרכזית שמעניינת כמעט כל מי שעומד לנסוע לארצות הברית היא כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארה"ב. מסתבר שגם אם התשובה לשאלה הזאת איננה חד משמעית, הרי שניתן בהחלט לקבל מושג על זמן הטיפול.

כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארה"ב במקרים שגרתיים

רבים מבין אלה המתעניינים בתוך כמה זמן ניתן לקבל את הויזה המיוחלת מתכננים לעצמם טיול נחמד, ללא כל כוונה להגר או לעבוד במקביל. כאשר מטרת הויזה היא לקיים טיול שגרתי לתקופה קצובה או כאשר רוצים לקבל אשרת כניסה לצורך קידום מטרות עסקיות, השתתפות בכינוס או ביצוע השקעות במדינה, ניתן לקבל את הויזה בתוך תקופת זמן של מספר שבועות. אך האם מספר שבועות הם התשובה היחידה לשאלה כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארה"ב? ממש לא.

כדי להבין שהדברים עשויים לארוך זמן קצר יותר או ארוך יותר יש לענות בקצרה גם על השאלה איך מוציאים ויזה לארה"ב. הוצאת הויזה מצריכה מילוי טפסים, תשלום אגרה, איסוף מסמכים מתאימים שיוכיחו זיקה לישראל, מסמכי לימודים, אישורים מהבנק, מסמכי בעלות על נכסים שונים וכיוצא באלה. במידה ובשגרירות האמריקאית יחליטו שכדי לקבל את הויזה יש צורך במסמכים נוספים מעבר לאלה שהציג המבקש, התהליך עשוי בהחלט להתארך. יתכן גם מקרה הפוך – שבו ניתן לזרז את הבקשה על בסיס גורמים שונים.

זקוקים לויזה בדחיפות

בשגרירות האמריקאית וברשויות החוק וההגירה של אמריקה מודעים לכך שישנם מקרים שבהם מועד הכניסה לארצות הברית הוא בעל חשיבות מיוחדת. במקרים מסוימים, שאלות כמוויזה לארה"ב מחיר או עניינים פרוצדורליים רגילים נדחקים לקרן זווית. מקרים כגון צורך בטיפול רפואי דחוף למשל, או קבלה של מועמד ללימודים סמוך לתחילת שנה אקדמאית הם דוגמאות למצבים שבהם זירוז ההליך בהחלט נדרש. בנוסף, האמריקאים בהחלט נוטים לזרז בקשות לויזה שמגיעות מטעם עובדים בעלי כישורים מיוחדים, כאשר מדובר באנשי עסקים ומשקיעים בעלי תרומה אפשרית למשק האמריקאי, מטעמים הומניטריים וכן גם מסיבות נוספות.

יותר פונים – יותר ממתינים

אי אפשר לענות של שאלה כמו כמה זמן לוקח להוציא ויזה לארה"ב בלי להתייחס לתקופות עמוסות בפונים. בתקופות החגים והחופשות, במועדים מיוחדים בעלי חשיבות, ניתן לראות עומס מיוחד בקרב הפונים לקבלת ויזה מהשגרירות האמריקאית. כאשר קיים עומס בשגרירות, הזימון לריאיון בהחלט עשוי להתעכב ועמו – זמן הטיפול בקבלת הויזה. לעומת זאת, כאשר פונים בתקופות פחות עמוסות, זמן הטיפול בהחלט יכול להתקצר.

יש להוסיף ולומר שיש גם משמעות למילוי נכון של הטפסים, למסירת כל המסמכים המבוקשים, להכנה מוקדמת לקראת הריאיון בשגרירות. כל צעד שלא נעשה נכון לרבות טעות בביצוע תשלום האגרה, עשויים לעכב את התהליך כולו. משום כך, חשוב לבצע את כל השלבים כהלכה ואם צריך – ניתן לפנות לחברות שמסייעות ומקדמות את קבלת הויזה על סמך ניסיון וידע מצטברים.

[thrive_leads id='3443']