אם אתם מתכננים לטוס לארצות הברית ויש ברשותכם דרכון זר, יכול מאוד להיות שאתם פטורים מויזה לארה"ב. בעלי דרכונים של אחת המדינות המשתתפות בתוכנית פטור מויזה – זכאים להכנס לארה"ב לתקופה של עד שלושה חודשים, לצרכי תיירות בלבד, ללא צורך באשרת כניסה מיוחדת.

ישראלים בעלי אזרחות של אחת המדינות המשתתפות בתוכנית, אשר מתכננים שהייה ארוכה יותר בארה"ב (מעבר לשלושה חודשים), ידרשו לנקוט בהליך הרגיל של הוצאת ויזה לארה"ב, אותו עובר כל אזרח ישראלי המעוניין לקבל אשרת כניסה למדינה.

אילו מדינות חברות בתוכנית ומה צריך בכדי לקבל את הפטור? אספנו עבורכם את כל המידע הדרוש.

תוכנית פטור מויזה לארה"ב

תוכנית הפטור מויזה, או באנגלית: Visa Waiver Program, היא חלק מהסכם של ארה"ב עם מדינות מסויימות, שאזרחיהן יכולים להיכנס לארה"ב לצרכי תיירות או עסקים בלבד, ללא צורך בהוצאת ויזת B1/B2.

מדינות המשתתפות בתוכנית

אנדורהצרפתלטביה***פורטוגל
אוסטרליהגרמניהליכטנשטייןסן מרינו
אוסטריהבריטניה*ליטא***סינגפור
בלגיהיוון*****לוקסמבורגסלובקיה
ברוניי**הונגריה***מלטה***סלובניה
צ'כיהאיסלנדמונקודרום קוריאה***
דנמרקאירלנדניו זילנדספרד
אסטוניה***איטליההולנדשבדיה
פינלנדיפןנורבגיהשוויץ

* אזרחים ונתינים בריטים שיש להם זכות שהות, הנקראת – "right of abode" זכאים לפטור מאשרת כניסה.
** דרכונכם חייב להיות תקף 6 חודשים לפחות מעבר לזמן השהייה בארה"ב.
*** דרכון אלקטרוני בלבד ללא קשר לתאריך.
**** דרכוני חירום או דרכונים זמניים אינם חלק מתוכנית הפטור מויזה.
***** החל מאפריל 2013, אזרחי יוון רשאים לבקר בארצות הברית למטרות תיירות/עסקים לתקופה של עד 90 ימים. אם אתם אזרחים יווניים הנוסעים תחת תוכנית הפטור, אתם נדרשים להחזיק בדרכונים אלקטרונים ולקבל אישור נוסף.
למידע נוסף לחצו כאן

דרישות ותנאי התוכנית

אם אתם אזרחי אחת המדינות מעלה ומבקשים לבקר בארה"ב תחת תוכנית פטור מויזה, עליכם להחזיק בדרכון ביומטרי. זהו דרכון אלקטרוני בו ישנו שבב מיוחד המכיל בתוכו את כל הפרטים הנמצאים בעמוד הראשון של הדרכון. יוצאי דופן הם:

ESTA – מערכת אלקטרונית לאישור נסיעה

"ESTA" היא מערכת אלקטרונית חדשה שנועדה לסנן בקשות נסיעה בצורה אוטומטית לפני הגעתכם לארה"ב. כבר בשלבי תכנון הנסיעה רצוי להגיש את בקשתכם לאישור הביקור. זכרו שאישור נסיעה של ESTA מאפשר עליה למטוס או לכל כלי תחבורה אחר אך אינו מבטיח כניסה לארה"ב. לכשתגיעו לגבולותיה של ארצות הברית, עדיין תאלצו לעמוד בתור ולעבור בדיקות. תוקף האישור הוא עד שנתיים או עד תום תוקף הדרכון. האישור תקף לנסיעות עתידיות, רק זכרו לעדכן את המידע באתר.

מי זכאי לאישור ESTA

בעלי דרכון המשתתף בתוכנית שאינם עומדים בדרישות

אם לא עמדתם בדרישות האלו, תחויבו בהגשת בקשה לויזה ככל שאר הישראלים.

פטור מויזה לישראלים

לצערנו, בעתיד הקרוב לא נראה שישראל תכנס לרשימה המיוחלת של פטור מויזה ואזרחי ישראל יאלצו להמשיך במילוי הטפסים, העמידה בתור ותשלום האגרה הגבוהה.

[thrive_leads id='3443']