בעבר ניתן היה ליהנות מויזה לארה"ב "לכל החיים" אולם הקשחת המדיניות מצד רשויות ההגירה של המעצמה החזקה (בין השאר בשל הפיגוע המחריד במגדלי התאומים) הובילו לכך שכיום ההיתר הניתן על מנת להיכנס בשערי ארצות הברית מוגבל בזמן, וכשהוא פג יש לבצע את ההליך של חידוש ויזה.

חידוש הוויזה הוא למעשה הנפקת ויזה חדשה לכל דבר, וחשוב להדגיש כי קבלת ויזה לארצות הברית בנקודת זמן מסוימת אינה מבטיחה כלל וכלל כי גם בפעם הבאה שבה תבקשו ויזה תיענו בחיוב, ובפרט אם השתנו הנסיבות (למשל אם בעבר הונפקה לכם ויזת תייר וכעת אתם מבקשים ויזת עבודה, או שמאז הפעם הקודמת נזקף לחובתכם רישום פלילי) – כך שלמעשה עלות חידוש ויזה לארה"ב היא עלות הנפקתה של ויזה חדשה.

כמה עולה אגרת הבקשה?

המרכיב העיקרי של עלות חידוש ויזה לארה"ב הוא התשלום עבור האגרה שבלעדיה לא תטופל כלל הבקשה לחידוש הוויזה.

חשוב להדגיש כי התשלום הוא עבור הבקשה בלבד, וגם אם היא נענית בסירוב אדיב אך מעציב לא תקבלו את כספכם בחזרה. עוד יש לציין כי לסוגי ויזות שונים ישנו תעריף שונה, וחשוב כמובן לשלם את הסכום המתאים לסוג הוויזה אותה אתם מבקשים.

כך למשל עלות חידוש ויזה לארה"ב למי שמטרת הגעתו למדינה ששטחה הוא השלישי בגודלו בעולם היא טיול עומדת על 160$ – מחיר האגרה של בקשה לויזת תייר המסומנת ב- B1/B2. גם מי שרוצה לבקר במדינה שהתמ"ג שלה הוא הגבוה ביותר בעולם למטרת עסקים זקוק לוויזה הנ"ל, ובאופן טבעי גם הוא ישלם 160$ עבור הבקשה.

למעוניינים לעבוד בארה"ב, בין אם בעבודה זמנית ובלתי מקצועית באופייה, בין אם במסגרת רי-לוקיישן ובין אם כאמן מקצוען – התשלום עבור הבקשה לוויזה עומד על 190$.

מגיעים לארה"ב כדי ללמוד? הכירו את אגרת SEVIS

אם הסיבה להגעה לארה"ב היא לימודים, בין אם אקדמיים ובין אם לאו (ובין אם במסגרת תוכנית חילופי מבקרים כזו או אחרת) – האגרה הנדרשת עבור הבקשה לוויזה היא בסך 160$, אולם תיאלצו לשלם אגרה נוספת ושמה SEVIS.

עלותה של אגרת ה- SEVIS היא 200$ למבקשים ללמוד בארה"ב, ולמשתתפים בתוכניות חילופי מבקרים – 180$ (במקרים ספציפיים דוגמת הדרכה במחנה קיץ – רק 35$).

האם ישנה עלות למי שפטור מחובת הוויזה?

לא מעט ישראלים פטורים מחובת קבלת ויזה לארה"ב, וזאת בזכות דרכון זר של אחת מהמדינות שנמצאות ברשימה הנקראת VWP (תוכנית מיוחדת שבמסגרתה ארה"ב פוטרת אזרחי מדינות מסוימות מחובת הצטיידות בוויזה, ושלמרבה הצער נכון ל- 2014 ישראל עדיין לא נכללת בה).

יחד עם זאת גם במקרה זה, עדיין ישנה עלות חידוש ויזה לארה"ב, או ליתר דיוק תשלום אגרה בשם ESTA – אם כי מחירה צנוע למדי ועומד על רק 14$.

חשוב לציין כי בנוסף לדרכון הזר הספציפי של מדינה הנמצאת ברשימת ה- VWP ישנן מגבלות נוספות ובראשן מטרת ההגעה (עסקים או טיול) ומשך השהות (עד 90 יום).

עלות חידוש ויזה לארה"ב – הוצאות נוספות

עלות חידוש ויזה לארה"ב טומנת בחובה הוצאות נוספות מעבר לתשלום האגרה, ובין השאר מדובר בהנפקת מסמכים שונים, תרגום חלק מהם במידת הצורך וכן הפקת צילומי פורטרט בהתאם להנחיות הספציפיות של המחלקה הקונסולרית.

עלות נוספת עשויה להידרש אם תזדקקו לשירותיה של חברה המסייעת בהוצאת ויזה לארה"ב לשם שליחת מסמכים לשגרירות וכו'.

בנוסף לכל הנ"ל ישנה גם העלות של אובדן יום עבודה (חלקי או מלא) עקב הצורך להגיע לראיון אישי במחלקה הקונסולרית ברח' הירקון בתל אביב.

[thrive_leads id='3443']