באופן עקרוני מומלץ להקדים ולהתחיל את התהליך של חידוש ויזה לארה"ב מספיק זמן לפני מועד ההמראה המתוכנן, כך שניתן יהיה להשלים אותו ללא לחץ ועל מנת שגם אם ישנם עיכובים כאלה או אחרים במהלך הדרך (למשל עקב מסמך חסר, טופס שלא מולא כראוי או תקלה טכנית) עדיין ייוותר די והותר זמן כדי לקבל את הוויזה המיוחלת במועד. אבל המציאות, כידוע, מייצרת לא מעט אירועים בלתי מתוכננים, ולעתים אנחנו נדרשים לטוס לארה"ב בספונטניות, או תוך פרק זמן קצר מאוד – ולשם כך קיים התהליך של הגשת בקשה לקבלת ויזה דחופה לארה"ב.

באילו מקרים ניתן לקבל ויזה דחופה לארה"ב?

רשויות ההגירה של ארצות הברית ידועות בנוקשותן, והדבר בהחלט בא לידי ביטוי גם בכל תהליך של חידוש ויזה לארצות הברית. מצד שני אפילו רשויות אלה מודעות לכך שלא הכל בשליטתנו ולמעשה ישנם מצבים רבים שבהם מתעורר צורך אמיתי ומהותי להגיע לארה"ב בדחיפות – ובמקרים אלה מאפשרות להאיץ את התהליך ולפנות למסלול של קבלת ויזה דחופה.

המקרים העיקריים בהם ניתן לקבל ויזה דחופה לארה"ב הם:

* מצב חירום רפואי המחייב טיפול בארצות הברית – במקרה זה יש להציג מסמכים המוכיחים כי אכן ישנה חשיבות של ממש לטיפול מהיר בארה"ב ויתרון משמעותי לטיפול שכזה על פני טיפול בארץ, או שבישראל כלל לא מוענק טיפול רלוונטי עבור אותה מצוקה רפואית.

* מצב רפואי דומה לקרוב משפחה שמתגורר בארה"ב – במקרים של מחלה קשה או אנושה של קרוב משפחה מדרגה ראשונה ניתן לקבל ויזה במהירות על מנת לפגוש את אותו קרוב משפחה בהקדם ולשהות לצידו ולצד שאר בני המשפחה בתקופה הקשה.

* נסיבות משפחתיות מיוחדות – שעשויות כמובן להיות גם אירוע משמח דוגמת חתונת בזק של קרובי משפחה מדרגה ראשונה.

* השתתפות בכנס מקצועי – מקרה משמח אחר הוא השתתפות בכנס מקצועי. אמנם לרוב רשימת המשתתפים בכנסים ובוועידות מקצועיות נקבעת זמן רב מראש, אבל לעתים ייתכנו ביטולים ועל כן הזעקת ממלאי מקום או אפשור למי שהיה ברשימת המתנה להצטרף. במקרים אלה ייתכן צורך בוויזה דחופה לארצות הברית.

* סיטואציה עסקית המחייבת נוכחות בארה"ב ותגובה מהירה – אמנם בעולם של ימינו עם המבחר הרחב של אפשרויות התקשורת הקיימות נדמה כי ניתן לקיים כל סוג של פעילות עסקית גם מצידו השני של האוקיינוס, אולם ישנם מצבים שבהם אנשי עסקים ישראלים שחלק מפעילותם העסקית מתנהל בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות נדרשים להגיע לשם במהירות, וגם במקרים אלה עשויה שגרירות ארה"ב בישראל לאשר ויזה דחופה.

* התחלת לימודים – באופן דומה גם מי שרוצה להגיע לארה"ב למטרת לימודים, בין אם במתכונת אקדמית ובין אם לימודים לא אקדמיים, יודע ברוב המקרים זמן רב מראש כי בתאריך מסוים עליו להיות בארה"ב כדי להתחיל את לימודיו. יחד עם זאת לעתים האישור על הקבלה ללימודים מתקבל סמוך מאוד למועד תחילת הלימודים, ובמקרים אלה, על מנת לא להפסיד את ההזדמנות, נדרש גם כן הליך מהיר של חידוש ויזה לארצות הברית.

* עבודה בארה"ב – כמו בעסקים או בלימודים, ישנם גם מצבים שבהם הקבלה למשרה בארה"ב, בין אם במסגרת רילוקיישן ובין אם על בסיס כישורים ייחודיים, מתרחשת בדקה ה-90 והמעסיק האמריקאי מצפה להגעה מהירה, כך שעל מבקש הוויזה לפנות למסלול המהיר.

איך מאיצים קבלת ויזה לארה"ב?

השלב הראשון בדרך לאותה ויזה דחופה לארה"ב, תהא הסיבה לדחיפות אשר תהא, זהה לשלב הראשון של חידוש ויזה לארה"ב באופן כללי, והוא כולל מילוי טופס מקוון הנקרא DS-160 – מדובר בטופס ארוך למדי (15 עמודים) ומפורט מאוד, ואם במקרים רגילים חשוב מאוד להקפיד ולמלא אותו כהלכה, הרי שאם ברצונכם בוויזה דחופה חשוב שבעתיים לוודא שלא תיפול בו אף טעות, ולו הקלה שבקלות, שכן כל טעות שכזו עלולה לגרום לעיכוב ולמפח נפש של ממש.

לאחר מכן יש לשלם את האגרה (התעריף הוא בין 160$ ל-200$, בהתאם לסוג הוויזה) ולאחר מכן ניתן לקבוע תור לראיון במערכת התורים הממוחשבת של שגרירות ארה"ב. באופן טבעי מועד הראיון לא יהיה קרוב במיוחד לנוכח ריבוי הפונים, אולם לאחר שקבעתם תאריך תוכלו להיכנס לאתר הנ"ל, לחשבון שיצרתם עבורכם ולבחור באופציה "בקשה להקדמה". דרך נוספת היא להגיש את הבקשה להקדמת הראיון בטלפון 03-9058062.

במקביל עליכם לשלוח כל מסמך שעשוי לשכנע את אנשי השגרירות לאשר את בקשתכם לוויזה הדחופה למייל nivtelavivemrg@state.gov – אם אנשי השגרירות ישתכנעו שיש מקום להקדים את מועד הראיון שלכם תקבלו תשובה לכתובת המייל שאותה רשמתם בטופס ה-DS-160.

חשוב להדגיש שאישור הקדמת הראיון אין פירושו בהכרח חידוש ויזה לארה"ב בדחיפות והיענות לבקשה לוויזה הדחופה עצמה. ייתכן כי כשתגיעו לראיון בשגרירות ארה"ב תיתקלו בסופו בסירוב. בהתאם מומלץ להיערך לקראת הראיון ולהגיע מצוידים במסמכים רלוונטיים.

[thrive_leads id='3443']