כל מי שמבקש להיכנס אל תחומי ארצות הברית ולעשות זאת כחוק, מחויב להנפיק ויזה באמצעות השגרירות האמריקאית בישראל. מכיוון שויזה לאמריקה שומרת על תוקפה למשך תקופה של כעשר שנים, הדבר הטוב ביותר הוא להנפיק את האשרה במעוד מועד. יחד עם זאת, ישנם מקרים בלתי צפויים או בלתי מתוכננים וכן גם מצבי חירום או שינויים של הרגע האחרון, שמביאים למצב שבו צריכים לקבל את הוויזה באופן כמה שיותר מוקדם, אם אפשר אפילו מידי. נחוצה לכם ויזה דחופה לארה"ב? קבלו כמה טיפים שיקצרו את התהליך ויקלו עליכם.

1. ויזה דחופה לארה"ב – ממלאים בקשה אונליין

למרות שכדי לקבל את הויזה יש צורך לעבור ראיון בשגרירות ארצות הברית בישראל, את הטיפול ניתן ואף רצוי להתחיל לפני כן. בקשה לויזה מגישים כיום אונליין ולא צריך לפנות לשם כך לשגרירות. אין טעם לגשת לשגרירות לפני שהבקשה מולאה ולפני שאגרת הטיפול שולמה.

2. מקפידים על פרטים מדויקים

הצורך לקבל ויזה דחופה לארה"ב מספיק חשוב בכדי שלא תרצו להתעכב בשל טעויות טכניות או בירוקרטיות. במהלך המילוי של הבקשה לויזה חשוב למלא כהלכה את כל הפרטים. לא בטוחים מה לרשום והיכן? תוכלו להיעזר בחברות שמספקות שירות אישי של הגשת בקשות לויזה, לרבות טיפול במקרים דחופים.

3. תשלום אגרה אונליין

אף תהליך בקשת ויזה לארה"ב לא יסתיים לפני שתשולם אגרה כנדרש. בדומה למילוי הטפסים, גם את האגרה ניתן לשלם אונליין ולא צריך לשם כך לפנות לבנק או לדואר. רק לאחר שהטפסים נשלחו (כשהם חתומים בחתימה מקוונת) ורק לאחר תשלום האגרה יתקבל זימון לשגרירות – לצורך ראיון.

4. תרגום מסמכים לעברית

לא מעט אנשים מרגישים חששות ואי וודאות כאשר הם נדרשים למלא טפסים להוצאת ויזה לארה"ב בשפה האנגלית. אם גם אתם חוששים מכך, עדיף שתיעזרו בטפסים מתורגמים לעברית. התהליך יהיה מהיר יותר ופשוט יותר.

5. הצגת אסמכתאות רפואיות רלוונטיות

ויזה דחופה נחוצה לכם לצורך טיפול רפואי? הנסיעה נועדה לבקר קרוב משפחה מאושפז או חלילה על ערש דווי? הציגו בשגרירות את המסמכים הרלוונטיים והסיכוי לקבל את הוויזה בדחיפות יעלה פלאים.

6. הצגת אישור קבלה ללימודים

נרשמתם ללימודים במוסד להשכלה בארצות הברית וקיבלתם הודעה שהתקבלתם עוד לפני שהנפקתם ויזה? מסרו לשגרירות את אישור הקבלה ללימודים וכך תזרזו את הטיפול במידה ושנת הלימודים עומדת להתחיל. יש לשים לב שויזה לסטודנט שונה מויזת תייר רגילה וכך גם העלויות הכרוכות בטיפול (אגרת ויזה לסטודנט).

7. אישור על השתתפות בכנס מקצועי

עומדים להשתתף בכינוס מקצועי חשוב בארצות הברית? התפנה עבורכם מקום בועידה מקצועית ברגע האחרון? מסרו את הפרטים ואם אפשר גם זימון רשמי. זה בהחלט יזרז את הטיפול שנעשה בשגרירות.

8. בקשה מיוחדת ממעסיק או משותפים עסקיים

גם לצורך קבלת ויזת עבודה אפשר להמציא אישורים לזירוז הטיפול. במיוחד הדבר נכון כאשר מדובר בתפקידים מיוחדים או בעלי משמעות למשק האמריקאי או לכלכלה המקומית. בקשה משותפים או ממעסיק שתציין מהי הדחיפות יכולה לעזור.

9. שימוש בדרכון זר

אם מדובר בנסיעה קצרה יחסית ואם יש לכם דרכון אירופי במקביל לזה הישראלי, תוכלו להגיש בקשה לקבלת ויזה לארצות הברית לבעלי דרכון אירופאי. בלא מעט מקרים זה יכול לעזור שכן יש מדינות עם הסכמים מיוחדים מול ארצות הברית בנושא מעבר של אזרחים בין המדינות.

10. פונים אל המומחים

הטיפ האחרון והחשוב מכל הוא שאם רוצים טיפול דחוף פשוט פונים למומחים. חברות שמטפלות בבקשות לויזה יכולות לעזור בנושאים רבים, למנוע עיכובים ולקצר תהליכים.

[thrive_leads id='3443']