צעירים ישראלים בוחרים ללמוד בארצות הברית מסיבות מגוונות. יש כאלה שבוחרים בצעד כזה לאחר שלא עמדו בתנאי קבלה במוסדות לימוד בישראל, יש כאלה שמעוניינים לקבל תואר אמריקאי ממוסד מכובד, יש כאלה שרואים בכך הזדמנות "לראות עולם" או ליצור קשרים מעבר לים. אם כבר נרשמתם ללימודים או אפילו התקבלתם, קבלו 10 עובדות שלא ידעתם על ויזת לימודים בארה"ב.

1. ויזת לימודים בארה"ב – לא רק לאקדמאים

כל מי שמגיע לארצות הברית מישראל מחויב להנפיק לפני כן ויזה. בין היוצאים ללימודים בארצות הברית ניתן למצוא סטודנטים המבקשים לרכוש השכלה אקדמאית, יש כאלה שיוצאים ללימודים מתקדמים ויש גם כאלה שפונים ללימודי תעודה או לימודי מקצוע. ויזת לימודים בארה"ב, יש לדעת, נדרשת הן כאשר מדובר בלימודים אקדמאיים והן כאשר מדובר בלימודים לצורך קבלת תעודה או הכשרה מקצועית.

2. בחירת סוג הויזה

לא מספיק להגיש בקשה לויזה, שכן צריך לבחור את סוג הויזה הנדרשת. עבור סטודנטים לעתיד, תהיה זו טעות לבקש ויזת תייר או ויזה אחרת שאיננה למטרות לימודים. יחד עם זאת, יש לדעת שגם תחת הקטגוריה של סטודנטים יש כמה סוגים של ויזות אפשרויות. אפשרות אחת היא ויזה לסטודנט אקדמאי או למי שמבקש לפנות ללימוד שפה. ויזה נוספת היא כזאת שמיועדת להכשרה מקצועית או אחרת, שאיננה אקדמאית. במידה והסטודנט משתתף בתוכנית שנקראת חילופי סטודנטים, יש לכך קטגוריה נפרדת לויזה, קטגוריה בפני עצמה.

3. מילוי טפסים אונליין

מי ששואל את עצמו איך מקבלים ויזה לארה"ב ישמח לגלות שהדרך מתחילה במילוי טפסי בקשה אונליין. לא צריך לרכוש ערכת בקשה ולא צריך בשלב זה להגיע לשגרירות ארצות הברית. עם זאת, יש לציין שמילוי הטפסים צריך להיות מבוצע בקפדנות. שפת הטפסים, אגב, היא אנגלית.

4. מסמכים לקבלת ויזה

בין אם מגישים בקשה לויזה חדשה ובין אם יש צורך בתהליך של חידוש דרכון ויזה לארצות הברית, יש צורך למסור מסמכים שונים תוך כדי התהליך. כדאי להכין מסמכים מבעוד מועד, למשל – תמונת פספורט, אישור על תשלום אגרה, טופס שנקרא 20-I לסטודנטים.

5. מחיר אגרה לויזה רגילה

על מנת שבקשתו של הסטודנט לקבל ויזה תיבחן ותישקל, עולה הצורך לשלם אגרה. את האגרה כדאי ואף מומלץ לשלם אונליין. נכון למועד כתיבת הדברים, מחיר הנפקת ויזה לסטודנט עומד על 160 דולר. אגרה זו מסומנת בנהלי העבודה של שגרירות ארצות הברית בשם MRV.

6. אגרות נוספות נדרשות

מלבד העלות של הנפקת ויזה רגילה הדומה לעלות של מרבית הויזות האחרות, נדרשים סטודנטים לעמוד בתשלומים נוספים. אגרה לדוגמא, שמסומנת כ- SEVIS צריכה להיות משולמת בנפרד. יש לציין שמערכת גביית האגרה הזו נפרדת ממערכת הגבייה הרגילה של בקשות הויזה.

7. אחרי האגרות קובעים ריאיון

מי שמחפש ויזה לארהב טיפים שימושיים יצטרך לדעת שלא מספיק למלא טפסים אונליין או לשלם אגרה. בשלב זה יש צורך לקבוע ריאיון בשגרירות ארצות הברית. רק שם מוסמכים להחליט האם לאשר או לא לאשר את הויזה.

8. בקשה לזירוז הטיפול

במידה ואישור הקבלה ללימודים התקבל סמוך למועד תחילת הלימודים – ניתן לבקש טיפול מזורז ופגישה דחופה בשגרירות.

9. נדרש דרכון בתוקף

מומלץ להכין מראש דרכון תקף. את הויזה מצרפים לדרכון וחשוב שהוא יהיה תקף לזמן ממושך.

10. עזרה בבקשת הויזה

ניתן לקבל ליווי צמוד מחברות המתמחות בתהליך הגשת בקשה וטיפול בויזה. חברות כאלה מונעות טעויות ועיכובים בתהליך.

[thrive_leads id='3443']