אחרי לא מעט דילמות והצעות שונות לרילוקיישן לארצות הברית שקיבלתם לאורך השנים, עכשיו אתם רוצים לעשות את הצעד? אם כך, אפשר רק לדמיין את סוגי השאלות שעוברות לכם בראש. איך מתסדרים? איך גם בן הזוג ימצא עבודה? והכי חשוב: איך מוציאים בכלל ויזה? האם כל המשפחה תקבל ויזה בסופו של דבר והאם המעבר באמת ייצא לפועל?

כל מי שכבר יצא לו להוציא ויזה לארצות הברית, בין אם זה היה לטיול ובין אם זה היה לכל מטרה אחרת, יודע שהעניין הזה מורכב. תמיד הנושא של ויזה לארצות הברית מעורר דילמות, כך שברור שאם אתם גם לוקחים אתכם את הכלב, החששות רק גדלות. ההמלצה הכי טובה שנוכל לתת לגבי הטסת כלב לארה"ב, היא לנהוג ממש כפי שאתם נוהגים עם הויזה, כלומר, אל תשאירו הכל לרגע האחרון. חשוב להשאיר זמן לתיקונים ולשינויים. ממש כפי שתוכלו להגיע לשגרירות להוצאת ויזה ויבקשו מכם לחזור עם עוד מסמכים, כך חשוב לדעת שהנהלים להכנסת כלב לארה"ב יכולים להשתנות. משמעות הדברים היא שצריך להיות לכם מספיק זמן להתארגן מראש, אז למה אתם מחכים?

חיסון הכלבת ושבב אלקטרוני

אם יש משהו שאתם חייבים לדעת על הטסת כלב לארה"ב, זה שלא משנה לאן בארצות הברית אתם טסים, בכל מקרה הכלב שלכם יצטרך חייב להיות מחוסן בכלבת. על החיסון להיות בתוקף ולהתבצע לפחות חודש ימים לפני המעבר.

ומה לגבי שבב אלקטרוני? ארה"ב אינה דורשת שלכל שלכם יהיה שבב. אז למה אנחנו בכל זאת מציינים זאת? מכיוון שהחוק בישראל קובע שכל בעל כלב חייב לדאוג שלכל שלו יהיה שבב. ולכן, לכלב שלכם אמור להיות שבב בכדי שיאשרו את היציאה שלו. לא יאשרו את היציאה שלכם מישראל אם עברתם על החוקים של המדינה.

השבב האלקטרוני מהווה למעשה כתעודת זהות של הכלב ובהחלט יכול להיות שכאשר תגיעו ליעד שלכם, יבקשו לקרוא את השבב ולרשום את חיית המחמד.

מבחינת חיסון הכלבת חשוב להבין שגם כאן אין שום הקלות: כלב שיגיע למדינה כלשהי בלי חיסון בתוקף לא יוכל להיכנס אליה. הרשויות יוכלו להחליט להכניס אותו להסגר, אך ברוב המקרים ישלחו אותו בחזרה לישראל ובמקרים קיצוניים ומצערים גם עלולים להמית אותו. לכן, חשוב מאוד לעשות לכלב את חיסון הכלבת בזמן.

יש להוסיף כמובן עוד מסמכים כמו הצהרה רפואית של וטרינר שבדק את הכלב וכי מצבו הבריאותי תקין ועוד.

dog in airport terminal on vacation

איך הכלב יעבור את הטיסה?

טיסה לארצות הברית זו לא טיסה לאירופה שכן המרחק הרבה יותר גדול והטיסה נמשכת זמן רב יותר. קחו בחשבון שממש כפי שאתם מתרגשים מהנסיעה הזאת, כך גם הכלב חושש, אינו מבין איפה הוא נמצא והוא אינו יודע מתי המסע יסתיים.

הטיסה עצמה חייבת להיות בכלוב שבו הכלב יכול לנוע בחופשיות ובנושא הזה חשוב לברר מול חברת התעופה שאיתה אתם טסים מהם נהלי הטיסה שלה עבור כלבים. אם הטיסה לארצות הברית עם הכלב נראית לכם מורכבת וזה עוד "תיק" שאיתו עליכם להתמודד, מעבר להוצאת הויזה, אפשר להבין אתכם.

מה שכן, כדאי שתדעו שקיימות היום מספר חברות שיכולות לסייע בנושא כך שאתם לא באמת ניצבים לבדכם מול הבירוקרטיה המורכבת של הטסת חיה לארה"ב. ישנן מספר חברות פרטיות (כמו Pets2Fly) שיכולות לתת לכם מידע וללוות אתכם בצורה מקצועית לכל אורך הדרך כך שבהחלט כדאי להיעזר בהן בעת הצורך.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *