בחודשים האחרונים, אנחנו שומעים יותר ויותר בתקשורת דיונים ודיווחים על מגבלות בכל מה שקשור לקבלת ויזות לאנשים שמבקשים לעבוד במקומות שונים ובפרט בארצות הברית. כחלק ממדיניות כוללת של לא מעט מדינות ובפרט ארצות הברית, מדיניות שנועדה למנוע ממהגרי עבודה לחפש משרות בשטחן, על חשבון הציבור המקומי, מדינות רבות מבקשות להגביל את מתן ההיתרים. אך אין זה אומר שאותן הגבלות קיימות גם על ויזת סטודנט, להיפך, דווקא כאן אנחנו יכולים למצוא אפשרויות רבות בנושא, בין אם זה בארצות הברית או באירופה, אף על פי שרמת הקושי לקבל ויזת סטודנט, היא לא פחותה.

לפני שנסביר באילו מקרים אפשר לקבל ויזת סטודנט, חשוב להדגיש, הויזה ניתנת ללימודים במוסד מוכר, אקדמי, ולא עבור קורסים מקצועיים. אומנם קורסים כאלה אפשר לעבור בישראל ולאחר מכן, על פי אותם קורסים, במקרים מסוימים, הרי שניתן להתקבל למוסדות אקדמיים שונים במדינות שונות, אך מרבית המדינות לא מתירות קבלת ויזת סטודנט לצורך קורס מקצועי אלא אם הוא נעשה במוסד מוכר עם תעודה והכל.

מה זו בעצם ויזת סטודנט לארה"ב?

הרעיון של ויזת סטודנט הוא, לאפשר לאנשים שאינם תושבי המדינה ואין להם תעודת זהות או דרכון של אותה מדינה, ללמוד בה. הרצון לשלב סטודנטים ממקומות אחרים נובע משתי סיבות, ראשית, מתוך כוונה לעזור לידע להתפשט, כך שהוא לא יישאר במקום אחד, שנית, מתוך הנחה שאותם סטודנטים יוכלו להשתלב אחר כך במקצוע במדינה בה הם למדו. המדינות מעדיפות מן הסתם שיהגרו אליהם אנשים עם תעודות, אנשים משכילים, כאלה שיכולים לקדם את הכלכלה שלהן. ויזת סטודנט, בדרך כלל, מאפשרת לימודים במקום בלבד, אך יש מדינות בהן אפשר גם לעבוד בעזרת ויזה זו, לפחות באופן חלקי ותחת מגבלות שונות. במדינות מסוימות באיחוד האירופי ובעוד שורה של מדינות בעולם, מי שמגיש בקשה ומקבל ויזת סטודנט, זכאי גם למענקים מסוימים, זאת מתוך כוונה לעודד סטודנטים זרים להגיע.

מתי אפשר לקבל ויזת סטודנטים לארה"ב?

ובכן, בשביל לקבל ויזת סטודנטים יש להגיש בקשה למוסד לימודים מסוים בשביל להתקבל אליו. במקרים רבים, ניתן לעשות זאת אחרי שעוברים קורסים מקצועיים בתחום בו רוצים ללמוד, זאת בשביל להוכיח שקיים ידע מסוים בתחום. כמובן זה בהנחה ואין תואר ראשון או שני באמתחתנו. במקרים רבים, מוסד הלימודים ירצה שנעבור מבחני שפה, וכן יחייב אותנו ללמוד את השפה לפני או בזמן הלימודים. כמו כן, המוסד יכול לדרוש מאיתנו להוכיח שיש לנו אפשרות לממן את הלימודים וכן שיש לנו אפשרות לכלכל את עצמנו. במקרים אחרים, המוסד יעניק לנו דירה במעונות וכן שכר לימוד ועוד. צריך לומר, כל מקום דורש תנאים אחרים זאת בהתאם להיצע ולביקוש של המעוניינים להצטרף אליו וכן בהתאם ליוקרתו של המקום. 

US student visa

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *